Gardenis kvalita
Gardenis Logo

Robustná, stabilná konštrukcia

Produkty UAB „Gardenis“ sú vyrobené z pevných hliníkových profilov s uzavretým prierezom, preto sú konštrukcie obzvlášť pevné a stabilné. Hliník je ľahký, ale pevný a odolný kov, ktorý nezmení svoje základné vlastnosti pôsobením poveternostných vplyvov. Nemení tvar, farbu, nemusí byť pokrytý špeciálnymi ochrannými nátermi. Hliník je recyklovateľná surovina.

Hliníkové profily produktov Gardenis vytvorili inžinieri-dizajnéri v zlievarňach hliníka Európskej únie podľa najvyšších štandardov kvality výroby, v súlade so špeciálnou objednávkou našej spoločnosti.

Ako spojovací materiál sa používajú iba výrobky z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka: matice, skrutky, kľučky, detaily dekorácií atď.

Súčasťou našich skleníkových a strešných konštrukcií sú odtokové žľaby a zvody.

Kvalita výrobného procesu hliníkových konštrukcií UAB „Gardenis“ je certifikovaná podľa normy EÚ CE. Všeobecný systém riadenia kvality spoločnosti je certifikovaný podľa normy ISO 9001: 2015.

Na všetky výrobky vyrobené spoločnosťou sú poskytované dlhodobé záruky.

Konštrukcia skleníka
Gardenis Logo

Farba konštrukcie

Naše prestrešenia, verandy, skleníky a zimné záhrady sú lakované práškovou farbou, podľa špeciálnej technológie lakovania hliníka a iba v certifikovaných spoločnostiach pôsobiacich podľa najvyšších medzinárodných štandardov kvality (GSB a Qualicoat). Hliník natretý touto technológiou si dlhodobo zachováva svoje kvalitatívne a estetické vlastnosti, a to aj pri pôsobení agresívnych vplyvov prostredia (napr. v prímorských oblastiach). Povrchová úprava hliníka je zložitý a zodpovedný proces prebiehajúci v niekoľkých etapách (príprava, striekanie, vypaľovanie, kontrola).

Kvalita

Farba konštrukcie našich skleníkov je prírodný hliník (štandardná ponuka) alebo ľubovoľná farba z palety RAL (za príplatok +40%).

Farba našej strešnej konštrukcie: štandardné farby – šedá antracitová (RAL 7016), hnedá (RAL 8019), biela (RAL 9016) alebo niektorá z farieb RAL (za príplatok).

RAL 7016
Ponúkame štandardnú (hladký povrch) a štrukturovanú (jemne zrnitý povrch) povrchovú úpravu.
RAL 7016
Gardenis Logo

Strešné a stenové krytiny

Skleníky, zimné záhrady sú pokryté tvrdeným sklom 4 mm, alebo 10 mm dutinkovým polykarbonátom (číry).

Polykarbonátové platne nakupujeme od najlepších výrobcov polykarbonátov v EÚ, sklo od slovenských spoločností na výrobu skla.

Hrúbka opláštenia je väčšia ako u mnohých podobných výrobkov na trhu. Hrubšie opláštenie z polykarbonátu zaisťuje väčšiu stabilitu, pevnosť, bočnú odolnosť celej budovy pri silnom vetre, lepšie izolačné vlastnosti a dlhšiu životnosť. Polykarbonátové platne sú uzavreté špeciálnymi páskami, aby sa do dutiniek nedostal hmyz, prach, dažďová voda a iné zdroje znečistenia.

bezpečnostné tvrdené sklo

4 mm bezpečnostné tvrdené sklo - číre

sklenené zrno

4 mm sklenené zrno

10 mm polykarbonát - číry

10 mm polykarbonát - číry

Strechy SOLAR ROOF sú pokryté 16 mm hrubým 6-komorovým polykarbonátom (číry, biely alebo hnedý).Výnimočne bezpečnostným tvrdeným sklom hrúbky 8 mm (číre, tónované). Na želanie zákazníka môžeme ponúknuť aj povrchovú úpravu z tvrdeného vrstveného skla.

 

  • Vonkajšia strana polykarbonátu je chránená pred UV lúčmi. Aby sa zabránilo množeniu rias a hromadeniu nečistôt v polykarbonátových dutinkách, sú dutinky uzatvorené špeciálnou paropriepustnou páskou a hliníkovým profilom s drenážnym kanálikom. Polykarbonát má 10-ročnú záruku na poškodenie UV žiarením.
  • Tvrdené sklo – číre, silné, je päťkrát odolnejšie proti nárazu ako bežné sklo. Po rozbití nevytvára ostré črepy, ale sa rozpadne na malé kryštály.
Polykarbonát - priehľadný

16 mm hrubý polykarbonát - priehľadný

16 mm dutinkový polykarbonát - hnedý (bronz)

16 mm dutinkový polykarbonát - biely (opál)

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - číre

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - číre

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - tónované (šedé)

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - tónované (šedé)

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - tónované (hnedé)

8 mm bezpečnostné tvrdené sklo - tónované (hnedé)

Upevnenie výplní
Presklenia našich skleníkov sú pripevnené k profilom rámu špeciálnymi montážnymi gumami EPDM. Vyrábajú ich firmy EÚ podľa špeciálnej objednávky spoločnosti UAB Gardenis. Tento spôsob upevnenia výplní umožňuje v prípade potreby kedykoľvek výplň ľahko vymeniť. Gumy sú obzvlášť odolné voči poveternostným vplyvom – majú 15-ročnú záruku.
Strešná krytina je pripevnená špeciálnymi gumami EPDM alebo hliníkovými lištami.